EDEVLET Üzerinden Maske Nasıl Alınır | Epttavm Ücretsiz Maske

0

EDEVLET Üzerinden Maske Nasıl Alınır | Epttavm Ücretsiz Maske

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği ücretsiz maskelerin vatandaşlara dağıtılmaya başlanacağı açıklandı. Maskeler  vatandaşlara her hafta 1 paket yani toplamda  5 adet maske ücretsiz olarak dağıtılacak.

BAŞVURULAR ARTIK E-DEVLET ÜZERİNDEN E-devlet’e giriş TIKLAYINIZ..

EPTTAVM GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

EDEVLET Üzerinden Maske Nasıl Alınır | Epttavm Ücretsiz Maske

EPTTAVM Son Açıklaması Değerli Vatandaşlarımız,

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.

*Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan formdaki bilgileri doldurarak maskenizi ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

*Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

*Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.

Epttavm  Maskeleri Ücretlimi

*PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Ücretsiz maske temini için maske.epttavm.com adresine giriş yapılıyordu. Son dakika değişikliğinde ise Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

Edevlet Üzerinden Maske Nasıl Alınır

PttAVM.com” internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda “https://maske.epttavm.com” üzerinden yapılale (Kovid-19) mücadele kapsamında, alınan yeni tedbirleri açıkladı. Alınan önemler arasında belirlen yerlerde maske takma zorunluluğu da var. Pazar yerleri ve marketler gibi toplu halde bulunulan tüm alanlarda maske takılmasının artık zorunlu olacağını ifade eden Erdoğan, alınan tedbirleri şöyle sıraladı:

“Ülkemizdeki 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır. Sokaklar dahildir tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak.”

Epttavm Ücretsiz Maske

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU HAKKINDA BİLGİLER 

Ücretsiz maske temini için başvurular başlangıçta maske.epttavm.com adresinden gerçekleşiyordu ancak yoğun ilgi nedeniyle maske dağıtımında başvuruların, e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleşmesine karar verildi.

ÜCRETSİZ MASKE KARGOSU ÜCRETLİ Mİ?

Başvuruları e Devlet üzerinden alınan maskeler, PTT kargo ile ücretsiz olarak vatandaşlara ulaştırılacak. Aile üyeleri için maske temin etmek isteyen vatandaşlar, kendilerinden istenen form üzerinde bilgileri de dolduracak. Ücretsiz maske temini, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşları kapsamayacak.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

İÇERİĞİ OLUŞTURAN

YORUM YAZ